Promocja zdrowia klasy 2c

W marcu klasa II c wraz z wychowawcą zrealizowała w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” temat dotyczący anoreksji i bulimii. Uczniowie poprzez projekt chcieli przedstawić swoim kolegom problem anoreksji i bulimii jako choroby XXI wieku. Cała klasa mocno zaangażowała się w realizację projektu, w efekcie przygotowała krótkie przedstawienie opisujące osoby chore na te choroby. Oprócz przedstawienia uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i nauczycieli ulotki informacyjne na temat anoreksji i bulimii z informacjami gdzie szukać pomocy i jak niebezpieczne są te choroby.

Plakaty można zobaczyć w sali nr 3 a zdjęcia z projektu znajdują się galerii.

Woda źródłem życia - promocja zdrowia kl.2b

W lutym klasa IIB wraz z wychowawcą zrealizowała w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” temat: Woda źródłem życia. Drugoklasiści chcieli uświadomić koleżankom i kolegom, że woda jest największym skarbem na naszej planecie.
Uczniowie, wykorzystując umiejętności aktorskie, opowiedzieli historię dotyczącą pani prezes wpływowej firmy, która w okresie wakacyjnym udała się na pustynię Saharę i przeżyła tam niezwykłą przygodę, dzięki której doceniła wartość wody. Po powrocie do pracy, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, obiecała wspierać kampanię, której celem byłoby zapewnienie jak największej liczbie osób na całym świecie dostępu do wody pitnej.
Pozostaje mieć nadzieję, że oglądający przedstawienie gimnazjaliści doszli do wniosku, że woda to źródło życia i będą w codziennym życiu dbać o jej zasoby.

Zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.

Aktywność fizyczna - promocja zdrowia klasy 2a

Klasa IIa promowała zdrowy styl życia przygotowując krótką prezentację na temat aktywnych form spędzania wolnego czasu. Uczniowie przedstawili przykłady aktywności fizycznej jak: siłownia, która została zaprezentowana przez chłopców ćwiczących pod czujnym okiem pani trener. Kolejną formą aktywności był taniec towarzyski. Widzowie byli miło zaskoczeni profesjonalnym wykonaniem układu tanecznego. Kolejną zaprezentowaną formą był pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic. Ponadto uczniowie przeprowadzili krótki quiz wśród uczniów klas II naszej szkoły  na temat zdrowego stylu życia. Prezentacja zakończyła się poczęstunkiem każdego ucznia. Pamiętajmy o aktywności fizycznej i zdrowym trybie życia, aby być ludźmi pełnymi energii i radości.

Zdjęcia z projektu znajdują się w galerii.

Aktywność fizyczna kluczem do szczęścia!

W listopadzie nadszedł czas na zrealizowanie projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” przez klasę 3 C. Temat wydawał się prosty, ale problem w tym jak pokazać jego ogromne znaczenie w naszym życiu. Zasiedliśmy do wspólnych obrad nad tym, czego byśmy chcieli, aby nauczyli się nasi koledzy. Podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy i pod okiem pani Mazurek rozpoczęliśmy pracę.

Był to czas wytężonego myślenia i poświęcenia wielu wolnych chwil. Żadna z nich nie została zmarnowana i przyniosła wielki postęp w naszych pomysłach! W końcu mogliśmy pokazać to, nad czym pracowaliśmy, naszym szkolnym kolegom i ich wychowawcom.

Krótki skecz przedstawiał, jak dzięki ćwiczeniom zmieniło się życie osoby otyłej i źle odżywiającej się. Prezentacja pokazała, jak ważne jest to, aby dbać o sprawność fizyczną, ale także jak wielkie znaczenie ma wsparcie w ewentualnej walce ze zbędnymi kilogramami.

Miło było patrzeć na to, w jakim wielkim skupieniu widzowie śledzili to, co robili nasi aktorzy. Na twarzach większości z nich pojawiły się uśmiechy, które były dla nas najlepszą nagrodą!

Koleżanki i koledzy, pamiętajcie, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”! Niech te słowa motywują nas do codziennej pracy nad sobą, bo przynosi ona korzyści nie tylko zewnętrzne, ale daje także poczucie spełnienia i podnosi naszą samoocenę!

Klasa 3 C

Oto zdjęcia z projektu.

Gimnazjalny bój o zdrowie!

Zdrowie leży nam na sercu! Chcemy żyć zdrowo i promować zdrowy tryb życia oraz

aktywne spędzanie wolnego czasu, więc przyłączyliśmy się do projektu „Szkoła Promująca

Zdrowie”, któremu patronuje Małopolskie Kuratorium Oświaty. Przez cały rok szkolny każda

klasa będzie realizowała wybrany przez siebie temat prozdrowotny. Owocem działań podjętych

przez uczniów będą plakaty oraz happeningi prezentowane pozostałym gimnazjalistom. Ważnym

punktem będą fotorelacje, które upamiętnią wyczyny młodzieży.

Nie mogło być inaczej, rok szkolny rozpoczął się zgodnie z planem, więc we wrześniu

jedna z klas musiała stanąć na wysokości zadania i zrealizować wybrany przez siebie temat. Jako

pierwsi zaprezentowali się uczniowie 3A, którzy postanowili zmierzyć się ze „słodkim” tematem:

„Gdy widzę słodycze, to...”. No właśnie, jak tu „ugryźć” słodkości, żeby było zdrowo?

Czytaj więcej: Gimnazjalny bój o zdrowie!